O nás

Od 30. rokov 20. storočia
Holle príbeh

Holle je jedným z najstarších výrobcov detskej výživy v Európe. Albert Diefenbach založil Holle ako špecialista potravinárskeho podniku v Arlsheim v roku 1933 ako ako Holle Food AG. To bol základ pre ekologickú detskú výživu. Čoskoro potom bol vyrobený prvý celozrnný chlieb Holle a prvé organické detské jedlo - čo robí Holle prvým výrobcom biopotravín v Európe. Dokonca aj filozofia spoločnosti bola založená na antropozofických diétnych zásadách a bio-dynamickom poľnohospodárstve.

Viac ako 60 našich výrobkov nesie správu "láska, bezpečie a Holle". Ešte pred 80 rokmi Holle výslovne odmietlo chemické spracovanie a používanie konzervačných látok. V súčasnej dobe používame len suroviny z bio-dynamického alebo ekologického poľnohospodárstva, ktoré veľmi šetrne spracúvame pre vaše dieťa. To je základom pre výnimočné kvality Holle detskej výživy.

Až do roku 1960 bola vo Švajčiarsku výhradne k dispozícii detská výživa Holle. Pôvodný výrobok pre detskú výživu zahŕňal niekoľko potravín na báze obilnín na kŕmenie z fľaše, ako aj kaše na použitie v kombinácii s čerstvým mliekom alebo ovocím.

 

Holle sa stane prvou spoločnosťou Demeter

Spoločnosť Holle, ktorá bola založená ako priekopník biodynamických potravín (chlieb, vločky, zrná a detské kaše), bola jednou z prvých certifikovaných spoločností, spoločnosti Demeter. V súčasnosti je spoločnosť Holle jedným z popredných výrobcov detských potravín certifikovaných spoločnosťou Demeter.

1960

V šesťdesiatych rokoch Holle rozšírilo svoje pôsobenie na nemeckom trhu prostredníctvom retazového reťazca Reformhaus.

1980

Nové trhy v Európe sa otvorili. So začiatkom celozrnného pohybu boli výrobky Holle čoraz viac dostupné v odvetviach celozrnných a ekologických výrobkov.

1990
Rozšírenie rozsahu produktov

Rozšírenie sortimentu Holle prostredníctvom zavedenia sortimentu Holle výživa v skle. Zavedenie prvého ekologického detského mlieka a detskej výživy s 99% ekologickými surovinami sa začalo v polovici deväťdesiatych rokov minulého storočia. Toto postavenie Holle ako jedného z prvých dodávateľov v Európe, ponúka kompletný sortiment detských potravín v certifikovanej organickej kvalite. Od prvej fľaše dieťaťa až po kaše, poháre, detské sušienky, ovocné tyčinky a detské čaje.

1996
Outsourcing výroby do Nemecka a Európskej únie

Do roku 1995 sa výroba uskutočňovala vo Švajčiarsku. Vzhľadom na rastúci medzinárodný dopyt bolo potrebné zabezpečiť lepší prístup na trh EÚ. Z tohto dôvodu bola výroba Holle prenesená zo Švajčiarska do Nemecka. V súčasnosti existujú výrobné linky v Nemecku aj v rámci EÚ.

1999
Začiatok Holle baby food GmbH

Oba súčasní riaditelia spoločnosti sa pripojili k spoločnosti v čase, keď boli ekonomické podmienky veľmi ťažké. Boli však presvedčení, že biodynamické detské potraviny majú jasnú budúcnosť a budú hrať dôležitú úlohu pri poskytovaní zdravých potravín našim deťom. Táto viera bola dôvodom, prečo spoločne kúpili globálne marketingové práva na kojeneckú výživu Holle a založili spoločnosť Holle baby food GmbH v roku 1999.

Od roku 2000
Holle sa rozširuje po celom svete

Od roku 2000 trh postupne rástol v rámci Európy. Začínajúc v Španielsku, Portugalsku a Grécku. Expanziu rýchlo nasledovali v Anglicku, Írsku a na Islande. Neskôr sa spoločnosť Holle rozšírila globálne a je k dispozícii v Ázii, Austrálii a na Novom Zélande.

2009
Detské mlieko dostupné v kvalite Demeter

Od roku 2009 sa všetky detské mlieka a kojenecká výživa Holle vyrábajú v kvalite Demeter. Holle je stále jediným výrobcom v Európe s komplexným sortimentom detskej výživy v kvalite Demeter.

Holle sa zúčastňuje marca 'Proti GM'
Druhý pochod pre svet bez GM technológie z Berlína do Bruselu videl tím Holle, ktorý prechádzal po tisícoch podporovateľov.

2012
Prvý audit CO2

Spoločnosť Holle absolvovala komplexný audit CO2 na meranie uhlíkovej stopy spoločnosti s osobitným dôrazom na kompletný proces výroby mlieka - od kráv v teréne po obchodníkov.

Spustenie "Holle bio Service GmbH, Grünsfeld"

V roku 2012 spoločnosť Holle spustila nemeckú pobočku "Holle bio Service GmbH, Grünsfeld".

Rozšírenie na čínsky trh

V roku 2012 Holle začala na trhu v Číne otvárať svoje organické detské mlieko a dojčenskú výživu. Od tej doby je dopyt taký vysoký, že Holle je veľmi dobre zastúpená na trhu a v roku 2013 založila sesterskú spoločnosť "Holle baby food China, Peking".

2013
Prvý CO2 Neutral a Demeter Detské mlieko

V osemdesiatom roku sa organický priekopník dostal o krok ďalej a uviedol na trh prvé mlieko a detskú výživu s obsahom CO2, ktoré sú neutrálne pre dieťa.

2013

Sme hrdí na viac ako 80 rokov histórie našej spoločnosti a skutočnosť, že Holle je jedným z popredných výrobcov organickej detskej výživy.

Holle dnes

Dnes je Holle jediným výrobcom v Európe s takmer komplexným sortimentom pre detskú výživu v kvalite Demeter. Spoločnosť má lokality v meste Riehen vo Švajčiarsku a v Grünsfelde v regióne Baden-Württemberg v Nemecku. Sortiment zahŕňa detské mlieko a detskú výživu, detské kaše ako aj výživu v pohároch, detský olej, čaje a občerstvenie.